Change Language

بزرگترین الماس در De Grisogono

De Grisogono بزرگترین الماس بی نقص مزایده شده در Christie’s را معرفی می کند . برای مشاهده و بررسی این برند در ادامه با گلدبار دکوریکور همراه شوید.

 

قطعات جدید De Grisogono ، همواره شایسته ی هیجان فوق العاده ای که در دنیای جواهرات برای مشاهده ی آن ها ایجاد شده ، بوده اند . این بار هم گردنبند The Art Of De Grisogono با بزرگترین الماس بی نقص به مزایده گذاشته شده بر روی آن بود که همه را به جنبش درآورد . در چهاردهم نوامبر ، این گردنبند با الماسD-Colour IIA  163.41 قیراطیش بالاخره صاحب خود را در Christie's پیدا خواهد کرد .

 De Grisogono ، این شرکت جواهرات لوکس ،  که توسط Fawaz Gruosi در سال 1993 تاسیس شده است ، بر 3 اصل استوار است :کیفیت ساخت ، نوآوری و خلاقیت . همان طور که انتظار می رفت ، در جشن 25 سالگی این برند هم ، موسس آن تصمیم به ساخت کلکسیونی که شامل بزرگترین الماس های بی نقص شوند ، گرفته است تا تراش های ایده آل و هندسه ی بی نقص آن ها را به نمایش بگذارد . این الماس ها در طول چندین سال جمع آوری شده اند . اولین جواهر این کلکسیون , گردنبندی دو منظوره با الماس “4 de Fevereiro” , سنگی با شفافیت باورنکردنی , بود .

*الماس سخت 404 قیراطی استخراج شده در آنگولا

این الماس قبل از بریده شدن و قرار گرفتن بر روی گردنبند ، 404 قیراط وزن داشت . این سنگ در ماه فوریه سال 2016 و در معدن Lula در استان Lunda Sul Province در کشور آنگولا استخراج شده و بلافاصله عناوینی همچون بیست و هفتمین الماس بزرگ جهان و بزرگترین الماس کشف شده در آنگولا را از آن خود کرد . البته ، پیدا کردن بهترین روش برش برای همچنین سنگ نادری ، کار آسانی نبود . متخصصان برش از نیویورک و آنتورپ با هم همکاری کرده و این سنگ برش نشده را به یک الماس تبدیل کردند . در بلژیک ، پیشه گران ساختار این الماس را مطالعه کرده و 10 متخصص برتر در آمریکا عمل برش را انجام دادند . اولین مرحله ی کار توسط یک تراشگر 80 ساله انجام شد که در بیست و نهم ژوئن سال 2016 سنگ را به دو تکه تقسیم کرد . کار برش به مدت 11 ماه بعد از آن ادامه پیدا کرد و در پایان ماه دسامبر سال 2016 ، الماس آماده ی فروش بود .

*الماس 163.41 قیراطی بی نقص و تراش دار

 Fawaz Gruosi ، این سنگ فوق العاده را تهیه کرده و در کارگاه خود واقع در ژنو به کار کردن بر روی آن ادامه داد . تصور کنید : پنجاه طرح متفاوت برای این الماس 163.41 قیراطی تهیه شده بود ! در آغاز فوریه 2017 ، تصمیم به ساخت یک گردنبند متقارن با این الماس در مرکز آن گرفته شد . سمت چپ این گردنبند با الماس های تراش زمردی که یکی کنار دیگری قرار گرفته اند ، تزیین شده و در سمت راست آن دو ردیف زمرد گلابی شکل قرار گرفته که تضاد زیبایی را با سفیدی الماس ها ایجاد می کنند .Fawaz Gruosi اعتقاد دارد ، سبز سمبل شانس است ، به همین دلیل است که زمردها در کلکسیون های او بسیار زیاد به چشم می آیند .

*گردنبند The Art Of De Grisogono با یک الماس بی نقصD-Colour  163 قیراطی

زمردها به قدری زیبا قرار داده شده اند ، که طلای بین آن ها به سختی مشاهده می شود . برای تشدید این احساس ، سازنده ها از تکنیک Chiaroscuro برای سیاه کردن فلز استفاده کرده اند . این روش یکی از سبک های شناخته شده ی جواهرات De Grisogono  می باشد . نگین دان نگهدارنده ی الماس مرکزی 163.41 قیراطی ، به وسیله ی 4 الماس مستطیل شکل پوشانده شده که درخششی دوچندان به گردنبند بخشیده اند . در زیر قالب هم الماس هایی درون این فلز با ارزش حک شده اند که به گردنبند وزن می بخشند .

*دستبند The Art Of De Grisogono با یک الماس بی نقصD-Colour  163 قیراطی

ساخت گردنبند The Art of De Grisogono ، حدودا 1700 ساعت طول کشیده است . فرآیند ساخت توسط تیمی از 14 جواهرساز متخصص که به هنرمندی بالا و توجه ویژه به جزئیات معروفند ، پیش برده شده است . این گردنبند به گونه ای طراحی شده که به وسیله ی یک ابزار مخصوص ، سنگ مرکزی آن را می توان از آن جدا کرده و بر روی یک دستبند ضخیم قرار داد ، به این وسیله صاحب آینده ی آن می تواند بیشتر از این الماس زیبا استفاده کند . البته این فرآیند خیلی پیچیده ای نیست ؛ برای تبدیل یک جواهر به جواهر دیگر نیازی به کمک یک جواهرساز نیست .

*فرآیند ساخت گردنبند The Art Of The Grisogono

این شاهکار ، که با دست و البته به کمک طبیعت ساخته شده ، با افتخار در مزایده خانه های Christie's ، در هنگ کنگ ، لندن ، دبی ، نیویورک و ژنو به نمایش مقدماتی گذاشته شده است . این گردنبند در چهاردهم نوامبر و در ژنو تحت عنوان مزایده ی جواهرات پرشکوه در هتل Four Seasons Hotel de Bergues ، به مزایده گذاشته خواهد شد .

برچسب ها: degrisogono, De Grisogono, De Grisogono

در دنیای مد و جواهرات ، چه می گذرد؟

Читать электронный журнал Космополитен, Бурда и другие.

جدیدترین محصولات موجود دکوریکور

برای خرید این انگشتر کلیک کنید